Tel. +48 536 009 004, +48 605 825 521 

tytuł obrazka

Dom Życie

Dom Życie to pionierska placówka Fundacji Black Butterflies, która powstała w Zielonej Górze. Świadczy kompleksową pomoc i wsparcie osobom doświadczonym ciężkimi chorobami, w tym nowotworowymi, w osiągnięciu najważniejszego celu – powrotu do zdrowia.

 

Dom Życie w Zielonej Górze to wzorcowa placówka. W pracowniach tematycznych nasi podopieczni podnoszą wiarę w zwalczenie choroby i budują poczucie własnej wartości poprzez realizowanie swoich pasji. Wykwalifikowani i doświadczeni psycholodzy pomagają podopiecznym w podniesieniu się na duchu w Komnacie Relaksu podczas spotkań grupowych i indywidualnych. W kolejnych gabinetach mogą oni uzyskać pomoc fachowców w niwelowaniu ubocznych i niechcianych skutków leczenia, które pozostawiają bolesne ślady – łysienie, problemy skórne i inne. Prawnicy, współpracujący z Domem Życie, informują  naszych podopiecznych o ich konstytucyjnym prawie do leczenia oraz pomagają uporządkować sprawy prawne wynikające z choroby. Wsparcie fundacji Black Butterflies otrzymują także członkowie rodziny podopiecznych, które często nie potrafią poradzić sobie z problemem choroby w najbliższym otoczeniu.

 

Ważnym aspektem pionierskiego ośrodka i jego lokalizacji w Zielonej Górze jest ścisła współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim, która już jesienią zaowocuje przygotowaniem nowatorskich programów dydaktycznych, podnoszącym skuteczność pracy z osobami doświadczonymi chorobą.