Tel. +48 536 009 004, +48 605 825 521 

Ewa Minge

 

Najbardziej rozpoznawalna polska projektantka. Uwielbiana we Włoszech, ceniona na świecie za oryginalne, odważne kreacje. W życiu stąpa po twardym gruncie. Od lat odnosi sukcesy w biznesie i angażuje się w pomoc potrzebującym. Uważa, że moda nie może służyć jedynie próżności. Musi także coś dać od siebie.

 

Od ponad 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge. Konsekwentnie buduje wizerunek polskiej, luksusowej marki eksportowej. Ewa Minge od 1996 pokazuje i sprzedaje swoje kolekcje na całym świecie. Na koncie ma pokazy w Berlinie, Mediolanie, Moskwie, Wiedniu, Barcelonie, Madrycie, Genewie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Nowym Jorku. W 2003 roku jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. W 2005 roku za zasługi w rozwoju kultury Wiecznego Miasta otrzymała imienny medal od Silvio Berlusconiego, premiera Włoch. Od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma otrzymała tytuł Next Couture.

 

W styczniu 2008 miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w Paryżu obok Domów Mody Christian Dior i Giorgio Armani. Od tej pory regularnie prezentuje się podczas Paris Fashion Week. We wrześniu 2010 Ewa Minge po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję Ready to Wear podczas Mercedes Benz New York Fashion Week.

 

Jej najnowsza kolekcja „Black Butterflies” została przyjęta owacyjnie podczas Paris Haute Couture Fashion Week 2015. „The Telegraph” umieścił nawet jedną z paryskich kreacji w zestawieniu „38 sukni za które warto umrzeć”. Ewa Minge podkreślała w odpowiedzi, że wolałaby, by jej kolekcje przyczyniły się raczej do ratowania życia. I tak w lipcu 2015 roku narodziła się idea Fundacji Black Butterflies. W listopadzie pokaz mody w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie zainaugurował działania fundacji, a 2016 rok przyniósł otwarcie placówki Dom Życie w Zielonej Górze. Prowadzone tam warsztaty mają nieść pomoc i nadzieję w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia.

 

 

Projektantka mody. Od 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge, zajmuje się też tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria. W 2003 roku jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. Jej kolekcje były także prezentowane na pokazach i tygodniach mody Rome Fashion Week Alta Roma, a także w Mediolanie, Kijowie, Paryżu, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Otrzymała międzynarodowy tytuł Next Couture.